Bitcoin Sees Spike w cenie po ostatnim rajdzie akcji – analiza

Wzrost ceny Bitcoinów, dopasowany do rajdu akcji

Zyski z rynku giełdowego mogą pomóc napędzać Bitcoin wyższy
Wewnętrzna wartość Bitcoin nigdy nie była wyższa, mówi założyciel Capriole Investments.
Glassnode poinformował niedawno, że cena Bitcoin’a może być bliska wybuchu.
Obecnie cały rynek krypto walutowy jest w górę, mimo że Bitcoin nie udało się złamać 9 400 dolarów. Według czasu prasy, cena Bitcoin’a wynosi 9.265.74 dolarów z 0.84% wzrostem.

Z rajdem akcji, Bitcoin nieznacznie wzrasta
Obecnie Bitcoin próbuje wyrwać się ze swojego tygodniowego schematu konsolidacji, ponieważ przedsiębiorcy próbują popchnąć go w kierunku amerykańskiej giełdy. Widzimy również, że rynek akcji był w stanie złapać jakiś znaczący impuls wzrostowy, z wszystkimi indeksami referencyjnymi zamykającymi dzień znacznie powyżej 1%.

Chociaż w ostatnich tygodniach korelacja Bitcoin’a z amerykańską giełdą nieco się pogorszyła, to jednak ogólne połączenie między tymi dwoma rynkami trwa nadal. To jednak prawdopodobnie wzmocni dzisiejsze codzienne zamknięcie BTC w najbliższych kilku godzinach.

Z drugiej strony, chińska giełda wydaje się być również podstawą dla nowej rundy byków, co może dać Bitcoinowi impuls, ponieważ inwestorzy w kraju budują większy apetyt na ryzyko.

Jaka będzie cena w najbliższych dniach? Czy Bitcoin przełamie 10 tys. dolarów oporu ? lub po prostu zawiśnie w ciągu 10 tys. dolarów ? Przekonajmy się!

Glassnode niedawno poinformował, że cena Bitcoin’a może zobaczyć „nadchodzący“ wybuch. Przez ostatnie 6 tygodni, Bitcoin był w byczym reżimie Glassnode’a.

Według Glassnode Network Index, przy spadku depozytów walutowych i transakcji dokonywanych na łańcuchu, składnik płynnościowy indeksu stracił sześć punktów. W rezultacie strata ta została zrekompensowana równoważnym zyskiem w dziale sentymentów z powodu gromadzenia przez posiadaczy większej ilości monet.

Wraz z osiągnięciem przez Bitcoin zarówno haszyszowego kursu, jak i wartości energetycznej, silne podstawy na pewno trafiają w ręce byków. Jednak brak ceny Bitcoin’a pokazuje, że niedźwiedzie powoli zyskują na popularności.

Bitcoin’s Energy value hit an all-time high

W tweecie Charles Edwards, założyciel firmy zarządzającej aktywami kryptograficznymi Capriole Investments, stwierdza, że „nieodłączna wartość Bitcoina nigdy nie była wyższa“.

W odpowiedzi na to, jeden z użytkowników twittera poprosił o wyjaśnienie wartości energetycznej BTC, na co Charles odpowiedział, że dziesięcioletni model cen bitcoinów jest zgodny z proporcją 1:1 z wkładem energii z górnictwa.

Ponadto, założyciel fundacji Nano Colin LaMahieu odpowiedział i sprzeciwił się jego stwierdzeniu, że „Zużycie energii podąża za ceną, tak jak jest zaprojektowane, cena nie podąża za zużyciem energii“.

Możesz również przeczytać – Porównanie górnictwa złota, górnictwa Bitcoin z kosztami i zużyciem energii

Wojna słowna trwała, gdy Colin sprzeciwiał się pomysłowi rozważenia „nakładów kosztowych“ przy obliczaniu wartości Bitcoina.