Po Massive Bitcoin Price Boom

Po Massive Bitcoin Price Boom, Here’s Why February Could Be Very Big For Bitcoin

Bitcoin był na fenomenalnej łezce w ciągu ostatnich miesięcy, dodając ponad 200% od początku października (choć jego ogromny rajd wywołał poważne obawy bańkowe).

Boom na ceny Bitcoinów wyniósł ponad 40.000 dolarów na początku tego miesiąca, z około 8.000 dolarów w styczniu 2020 roku, co sprawia, że łączna wartość światowych Bitcoinów wartych więcej niż Visa V -1,5%, Samsung i Berkshire Hathaway BRK.B -0,5%.

Teraz główny nabywca Bitcoinów MicroStrategy MSTR +10,9%, prowadzony przez ewangelistę Bitcoinów Michaela Saylora, Bitcoin Profit przygotowuje się do zorganizowania w pierwszym tygodniu lutego wirtualnego szczytu „bitcoin corporate strategy“, którego celem jest pomoc innym firmom w kopiowaniu podręcznika Bitcoinów MicroStrategy.

Microstrategy, który obecnie posiada około 70.000 Bitcoin warte nieco ponad 1,1 mld dolarów po kopnięciu jego Bitcoin-kupujących spree zeszłego lata, jest gospodarzem imprezy 3 i 4 lutego, z tysiącami zapisanych do udziału, według Saylor.

JPMorgan emituje ostrzeżenie o kraksie ceny Bitcoinów po nagłym wyłączeniu sprzedaży Bitcoinów

„W pierwszym tygodniu lutego spotkamy się z tysiącami menedżerów, urzędników, dyrektorów i doradców korporacji“, powiedział Saylor podczas Power Lunchu CNBC w tym tygodniu, mówiąc po tym jak ujawnił, że MicroStrategy kupiła w tym tygodniu kolejne 300 żetonów Bitcoinów podczas wyprzedaży Bitcoinów, której cena na krótko spadła poniżej 30.000 dolarów.

„Wszyscy chcą się dowiedzieć, jak podłączyć Bitcoin’a do swojego bilansu lub do swojego PNL. Zamierzamy opublikować nasz podręcznik, wszystkie nasze wskazówki dotyczące rachunkowości, nasze wskazówki prawne, wszystkie prace, które wykonaliśmy w ciągu miesięcy, aby przygotować się do tego jako spółka publiczna. Zamierzamy udostępnić go jako źródło informacji, udostępniając go wszystkim z myślą o zaoszczędzeniu milionów dolarów w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, aby ułatwić tę zmianę“.

Chociaż pełna lista uczestników nie została podana do publicznej wiadomości, wydarzenie to miało obejmować gigantów branży Binance, Gemini i Coinbase, w tym giełdy kryptograficzne. Inni, tacy jak Galaxy Digital Mike’a Novogratza, który specjalizuje się w inwestowaniu i rozwoju usług związanych z kryptokurrency, wezmą udział w dyskusjach na temat makro- i strategii korporacyjnej Bitcoinów.

Ross Stevens, dyrektor naczelny Stone Ridge Asset Management, otworzy w środę, 3 lutego, wraz z Saylorem, konferencję online. W październiku, Forbes ujawnił, że Stone Ridge zainwestował 115 milionów dolarów w Bitcoin.

Cena Bitcoin od dawna jest powiązana z jego publicznym profilem – z Bitcoin media wspomina i wielkość wyszukiwania Google ściśle śledzić szczyty cen Bitcoin i koryta. Bitcoin handlowcy i inwestorzy będą uważnie śledzić nadchodzącą konferencję dla nagłówków, które mogą pchnąć cenę Bitcoin wyższy.

„Ta konferencja może prowadzić zainteresowanie Bitcoin dalej, a nawet jeśli nie przekłada się to na natychmiastowe zyski cenowe, to na pewno będzie miało pozytywny, długoterminowy efekt“, powiedział Joe DiPasquale, dyrektor generalny Bitcoinu z San Francisco i funduszu hedgingowego BitBull Capital z kryptokurrency, za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Istnieje również możliwość, że szum wokół konferencji może wzmocnić nastroje w handlu detalicznym i napędzić zakupy detaliczne“.

Ostatni gwałtowny wzrost Bitcoin’a sprawił, że krypto waluta znalazła się mocno na radarze Wall Street, ale Dolina Krzemowa również wykazuje zainteresowanie.